Charisma - Kwartet smyczkowy

O nas


Kwartet Charisma to czworo młodych, energicznych i pełnych zapału muzyków, absolwentów Akademii Muzycznej w Łodzi, których łączy wspólna pasja i doświadczenie.

Martyna Kochaniec

Martyna Kochaniec


Absolwentka Akademii Muzycznej w Łodzi. Naukę gry na skrzypcach rozpoczęła w wieku 7 lat w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej im. H. Wieniawskiego w Łodzi. Występowała w wielu salach koncertowych Polski i Europy, m.in. Filharmonii Gorzowskiej, Filharmonii Bałtyckiej, Filharmonii Łódzkiej, Konzerthausu w Berlinie, Filharmonii Berlińskiej oraz Teatru Apollo w Grecji, gdzie miała zaszczyt pracować pod batutą takich dyrygentów jak Marek Pijarowski, Marcin Wolniewski, Felix Krieger, Peter Tiboris, Pavel Kotla. Spełnia się jako muzyk orkiestrowy i kameralistka, a jej największym marzeniem jest być koncertmistrzem uznanej orkiestry. Swój wolny czas poświęca na zgłębianie tajników gotowania. Kocha podróżować i poznawać nowe kraje.

Maria Migodzińska

Maria Migodzińska


Gra na skrzypcach od kiedy sięga pamięcią. Po ukończeniu Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej im. H. Wieniawskiego w Łodzi rozpoczęła studia w Akademii Muzycznej w Łodzi w klasie prof. Tomasza Króla, które ukończyła w 2015 roku. Swoje umiejętności kształciła biorąc udział w licznych kursach mistrzowskich oraz warsztatach orkiestrowych m.in. w Łańcucie, Nowym Sączu, Bałoszycach, Krakowie, Ochsenhausen i Berlinie. Jako muzyk orkiestrowy koncertowała w Polsce, Niemczech, Czechach, we Włoszech, na Ukrainie oraz w USA pracując m.in. pod batutą Marka Pijarowskiego, Felixa Kriegera, Hermanna Bäumera, Ariela Zuckermana, Krzysztofa Pendereckiego, Jerzego Swobody oraz Marcina Wolniewskiego. Od 2013 roku jest również studentką germanistyki na Uniwersytecie Łódzkim, gdzie rozwija swoją drugą pasję, którą są języki obce. Każdą wolną chwilę poświęca na ulubione aktywności fizyczne: bieganie i pole dance.

Katarzyna Paszkowska

Katarzyna Paszkowska


Edukację muzyczną rozpoczęła w wieku 10 lat, ucząc się gry na skrzypcach w szkole muzycznej w Przeworsku. Kończąc I stopień szkoły muzycznej rozpoczęła naukę gry na altówce w Rzeszowie. Ciemne brzmienie altówki podbiło jej serce 😉, dlatego też poważnie podeszła do sprawy i rozpoczęła studia w Akademii Muzycznej w Łodzi. Aktualnie jest już absolwentką tej uczelni. Miała zaszczyt współpracować z takimi artystami jak: Krzysztof Penderecki, Jerzy Maksymiuk, John Axelrod, Tadeusz Wojciechowski, Jose Maria Florencio, Jerzy Swoboda, Marcin Wolniewski, Monika Wolińska, Krzysztof Jakowicz, Gabor Boldoczki, Szymon Nehring, Krzysztof Książek. Jako muzyk orkiestrowy koncertowała w Filharmonii Narodowej w Warszawie, Narodowej Orkiestrze Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach, Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu, Europejskim Centrum Muzyki w Lusławicach, Filharmonii Łódzkiej, Podkarpackiej, Szczecińskiej i Gorzowskiej. W ubiegłe wakacje koncertowała z kwartetem smyczkowym w Japonii. Uwielbia muzykę filmową. W wolnym czasie spotyka się ze swoimi znajomymi.

Marcin Bańczyk

Marcin Bańczyk


Absolwent Akademii Muzycznej w Łodzi. Edukację rozpoczął w wieku 7 lat w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej w Bytomiu. Aktualnie współpracuje z orkiestrą Teatru Wielkiego w Łodzi. W dorobku artystycznym ma wiele premier światowych i krajowych oraz koncertów, m.in. w Teatrze Wielkim w Łodzi, Filharmonii Łódzkiej, Filharmonii Narodowej w Warszawie, Narodowej Orkiestrze Polskiego Radia w Katowicach, Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu i Filharmonii Szczecińskiej. Miał zaszczyt współpracować m.in. z Krzysztofem Pendereckim, Antoninem Wittem, Łukaszem Borowiczem, Johnem Axelrodem, Marcinem Wolniewskim, Markiem Pijarowskim, Szymonem Nerhingiem i Gaborem Baldoczkinem. Wolny czas poświęca żonie oraz swojej drugiej pasji, piłce nożnej.